Piotr Pytel

Ze słowa mówionego uczyniłem skuteczne narzędzie sprzedażowe.

Codziennie pracuję nad tym, by to, co wypowiedziane było właściwie usłyszane. Wiem jak budować i przedstawiać historie, które inspirują, przekonują, angażują i prowadzą do zamierzonego celu.

Tą wiedzą i zdobywanym od 18 lat doświadczeniem dzielę się jako ekspert z zakresu wystąpień publicznych, trener sprzedaży bezpośredniej oraz mentor.

I choć to słowa są moim orężem, nie teoria lecz działanie i praktyka są wytycznymi mojej pracy.

Zgłębiam tajniki procesów decyzyjnych, pomagam wytyczać właściwy kierunek, odpowiedzialnie puszczając swoich podopiecznych na głęboką wodę i wierzę, że najlepszym sprzedawcą jest… ludzkie podejście do klienta.

Prowadzę własną sieć franczyzową Storyteller Club, szkolę środowiska biznesowe i akademickie.

Żyję odważnie i z pasją, nieustannie podnosząc swoje kompetencje biznesowe.

icon-10

Pomagam osobom jak Ty, robić rzeczy trudne z łatwością.

icon-11

Czym się zajmuję?

Szkolenia, wykłady, dobroczynność.

Szkolenia

W wieku ośmiu lat, mając sporo trudnych doświadczeń za sobą obiecałem sobie, że „kiedyś będę pomagał ludziom”, wtedy nie wiedziałem jak to zrobię, ale byłem pewien, że tak będzie. W 1999 r. kiedy rozpocząłem pracę jako handlowiec, zaczęła się moja przygoda z sprzedażą i pracą z ludźmi. Pokochałem ją, jednak cały czas pamiętałem o obietnicy jaką sobie złożyłem i zastanawiałem się jak mogę ją spełnić? To pytanie było ze mną aż do 2011 r. gdy odpowiedź obudziła mnie w środku nocy! Ta odpowiedź brzmiała: będę mówić do ludzi! Postanowiłem wtedy, że będę się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi po to, żeby mogli łatwiej i szybciej osiągać swoje cele. W 2012 roku zrealizowałem swoje pierwsze warsztaty, aby do końca 2016 r. spędzić ponad 4700 godzin na sali szkoleniowej i przeszkolić kilka tysięcy osób wspierając je w obszarze sprzedaży oraz wystąpień publicznych.

Wykłady

Jeden z moich pierwszych warsztatów, które poprowadziłem dotyczył wystąpień publicznych i był realizowany w ramach projektu dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, przez organizację studencką PANEUROPA. Zaskoczyło mnie ogromne zaangażowanie tych młodych ludzi w proces szkoleniowy oraz to, jak szybko, po otrzymaniu wskazówek co mogą poprawić, wdrażają zmiany swojego zachowania podczas swojej prezentacji. Podjąłem wtedy kolejna decyzję: będę wspierać młodych ludzi w ich rozwoju. Oprócz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach nawiązałem również współpracę z organizacją studencką Aegee przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach, wspieram Regionalną Izbę Gospodarczą RIG Młodych w Katowicach, oraz jestem prelegentem i wykładowcą w Alternatywnej Szkole Biznesu i Rozwoju Osobowego ASBiRO w Warszawie.

Dobroczynność

Chęć pomocy drugiemu człowiekowi była ze mną prawie od zawsze. Niestety nie zawsze ją realizowałem w takim zakresie i formie w jakiej chciałem. Dlatego od 2016 roku aktywnie wspieram dwie organizacje Chrześcijańskie ukierunkowane na pomoc innym ludziom, Instytut Rozwoju Mężczyzny, który koncentruje się na pomocy duchowej mężczyznom, oraz Fundację Wolne Miejsce, organizatora Wigilii oraz Wielkanocy dla Samotnych, które swoim zasięgiem obejmują 7 miast w Polsce oraz takie miejsca jak Ukraina, Białoruś, Brazylia, Irlandia, Australia, oraz Kanada.

Opinie

Czyli, co powiedzieli o mnie, moi dotychczasowi klienci.

 • Wspaniały trener nastawiony na działanie i rozwój. Warsztaty obfitowały w ćwiczenia. Kilka z nich było dla mnie całkowitą nowością. Zapisałem pięć stron notatek, refleksji, informacji zwrotnych, obserwacji. Wielki Pozytyw.

  Jerzy Markiewicz, Dąbrowa Górnicza Trener zarządzania sobą w czasie
 • Piotr jest profesjonalistą w każdym calu. Swoje szkolenia prowadzi z pasją. Emanuje od niego niesamowita życiowa energia co udziela się uczestnikom. Ma olbrzymią wiedzę merytoryczną i świetnie potrafi przekazać ją innym. Polecam!

  Paweł Lewandowski, Warszawa Podróżnik
 • Specjalista nowoczesnych technik sprzedaży. Piotr jest trenerem, który pokazuje jak można dynamicznie rozwinąć firmę i pozyskać nowych klientów, sposobami jakich nie ma opisanych w książkach. Polecam!

  Damian Wilpert, Zabrze Trener wystąpień publicznych oraz sprzedaży
 • Piotr posiada ogromne doświadczenie oraz wiedzę, które potrafi rewelacyjnie przekazać uczestnikom. Samo Szkolenie - wzbogacone ogromną dawką humoru - poprowadzone zostało PERFEKCYJNIE. W bardzo krótkim czasie zdobyłam szeroką wiedzę, a co najważniejsze poznałam narzędzia oraz praktyczne umiejętności, dzięki którym jakość mojego życia niewątpliwie wzrośnie:) Polecam wszystkim. NAPRAWDĘ WARTO!!!

  Joanna Pieterwas, Katowice Pracownik biurowo
 • Uczestniczę w zajęciach na Klubie Storytellera od samego początku. Mam więc przegląd wszystkiego co się w tym czasie działo. Jedną wspólną cechą, której właściwie nie da się nie zauważyć, to ogromna przemiana u wszystkich, którzy przychodzą na Klub. Nieważne, czy ktoś zaczynał z już wyrobionym warsztatem, czy bał się w ogóle odezwać na scenie. Wszyscy robimy ogromne postępy, które są widoczne z tygodnia na tydzień. Dlatego jakbym miał określić zajęcia na Klubie jednym słowem, to byłoby to SKUTECZNOŚĆ.

  Marcin Kądziołka Prezes Złotych Myśli Sp. z o.o.
 • Przed szkoleniem obawiałem się, że nie będzie ono dopasowane do moich potrzeb i będzie stratą czasu. Do wzięcia udziału w szkoleniu przekonała mnie duża ilość czekających na mnie wystąpień publicznych i chęć poprowadzenia ich w sposób, który zainteresuje słuchaczy tematyką, o której będę mówił.
Podczas szkolenia nauczyłem się m.in. prostych sposobów na szybką ocenę do jakiego grona odbiorców będę kierował swoje wystąpienie. Dzięki temu nabyłem umiejętność „profilowania” wystąpienia na potrzeby słuchaczy. Mając taką możliwość bez wątpienia skorzystałbym ponownie ze szkolenia z Piotrem. Szkolenia u Piotra poleciłabym osobom, które mają potrzebę występowania publicznie zarówno wewnątrz własnej organizacji, jak i osobom przemawiającym do nieznanego sobie audytorium, a mającym potrzebę przekonania innych do prezentowanej argumentacji.

  Piotr Gajda Radca Prawny
 • W dniu 5.IX. 2016 miałam okazję uczestniczyć w szkoleniu „Magia Wystąpień”, które poprowadził Piotr Pytel. Było to moje pierwsze spotkanie z tą tematyką oraz z Piotrem jako prowadzącym, dlatego też byłam ciekawa czy szkolenie to mnie „zaczaruje”. Odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak! Największą wartością były dla mnie zajęcia warsztatowe, czyli konkretne rzeczy, które wykonywałam sama w oparciu o wiedzę teoretyczną, którą przekazał Piotr – dzięki takiej formule przyswajanie wiedzy było nie tylko bardziej efektywne, ale było też przyjemnością i satysfakcją z czynionych postępów. Dodatkowo Piotr jest osobą obdarzoną talentem tworzenia partnerskiej i otwartej atmosfery, która podnosi jakość jego szkoleń i powoduje, że udział w nich jest wartościowym doświadczeniem nie tylko merytorycznym, ale też możliwością poznania ciekawych osób i nawiązania kontaktów. Polecam!

  Ewa Rokicka Dyrektor Działu Sprzedaży BMS Group Sp. z o. o
 • Jako pracownik korporacji uczestniczyłem w wielu tzw. szkoleniach miękkich. Zatem po szkoleniu
„Magia Wystąpień” nie spodziewałem się niczego nowego. Ale już po pierwszych 5 minutach,
wiedziałem, że to nie jest zwykłe szkolenie miękkie, Piotr świetnie wciąga w interakcję, angażuje
uczestników do naturalnego wysiłku. Takie szkolenie może być nawet początkiem do zmiany
osobowości.


  Wojciech Brewczyński Warta S.A
 • Na początku grudnia miałem możliwość wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez Piotra Pytel. Tematem naszego
spotkania była „Magia wystąpień publicznych”
Liczyłem oczywiście, że szkolenie będzie w jakiejś mierze pomocne w moich wystąpieniach, ale…. Zasadniczo wiem już
na tyle dużo, że wielu nowości nie oczekiwałem. Z niekłamaną radością mogę przyznać, że bardzo się pomyliłem. To
najbardziej inspirujące i ciekawie spędzone 8 godzin wśród szkoleń w jakich miałem przyjemność uczestniczyć. Jak
radzić sobie ze stresem, jak mówić aby nas słuchano, jaką postawę przyjąć podczas wystąpienia, mimika, gestykulacja,
najnowsze trendy w przygotowywaniu prezentacji i wiele innych tematów. Do tego bardzo profesjonalny prowadzący
merytoryczny i świetna obsługa szkolenia. Po prawie ośmiu godzinach wytężonej pracy w bardzo kameralnej grupie
współuczestników, żal było wychodzić. Bardzo polecam!

  Mariusz Kłosowski Gothaer
 • Spełniły oczekiwania. Bardzo fajny sposób zaangażowania słuchaczy w zajęcia i aktywny udział.

  Adam Kostrzewa Adwokat, Partner w Kancelarii SPCG
 • Bardo dobre, praktyczne warsztaty. Dziękuję.

  Marcin Świtkowski Komornik Sądowy, Warszawa Wola
 • Na luzie, ale w pełni profesjonalne szkolenie.

  Jakub Podkomorzy Dyrektor Sprzedaży Ultimo
 • Otrzymałam i doświadczyłam akceptacji, zrozumienia, chęci pomocy i wsparcia, prostych narzędzi, miłej atmosfery.
Przebywałam pod opieką super prowadzącego.

  Nina Krystoń Dyrektor ds. CSR, Kopex
 • Pouczające. Praktyczne.

  Grzegorz Gołębiewski Dyrektor Działu Prawnego, Poczta Polska
 • Jestem bardzo zadowolona z warsztatów, przede wszystkim z przekazu wiedzy przez prowadzącego. Druga kluczowa
sprawa to forma - warsztaty. Dzięki temu nabrałam większych umiejętności prowadzenia prezentacji.

  Magda Filipek Kierownik Działu Kreacji Marketingowej Oknoplast
 • Pełne energii i zaangażowania warsztaty wystąpień publicznych. Niezastąpiona forma praktycznych ćwiczeń w bradzo
przyjaznej atmosferze na bardzo wysokim poziomie, w gronie ekspertów. Bardzo się cieszę, że mogła uczestniczyć w
tych warsztatach, żałuję, że trwały tylko 8h.

  Elżbieta Szymańska Kontroler Należności IKEA

Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz do mnie już teraz!