Skontaktuj się z nami +48 535 397 439
Obserwuj nasze social media

12 kroków jak mniej pracować? (część 1)

Jesteś stale zajęty?

Ciągle się męczysz i ciężko pracujesz, aby rozwijać swój biznes?

Co by było, gdybym powiedział Ci, że istnieje sposób, aby pracować mniej i nadal odnosić sukcesy?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak spędzać w pracy mniej czasu i osiągnąć więcej w życiu to koniecznie obejrzyj nagranie, w którym podpowiem Ci co zmienić, by pracować mniej.

Obejrzyj nagranie:

A jeżeli wolisz tylko posłuchać to odtwórz podcast:

Dla tych, którzy wolą przeczytać:

Jeśli prowadzisz firmę i pracujesz od rana do nocy po kilkanaście godzin dziennie, rzadko widujesz rodzinę, czujesz się wykończony i masz już tego wszystkiego dosyć to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca, bo podpowiem Ci, co możesz zrobić, żeby wyjść z tego kołowrotka, pracować krócej i znaleźć wreszcie czas na to, co jest dla Ciebie najważniejsze.

Ten artykuł to pierwsza część z trzech, w których podzielę się z Tobą, jak poukładać firmę w 12 krokach. Wszystko to co Ci przekażę bazuje na moim doświadczeniu.

W 2016 i 2017 roku przeżyłem poważny kryzys zdrowotny. Pracowałem po 14-16 godzin dziennie, aż wysiadło mi zdrowie. Wyjście z tego kryzysu zajęło mi trochę ponad rok i podzielone było na trzy etapy.

ETAP 1 – Poukładałem SIEBIE,

ETAP 2 – Poukładałem ZESPÓŁ,

ETAP 3 – Poukładałem FIRMĘ 

W tym artykule omawiam etap pierwszy czyli – Poukładaj siebie. 

Dlaczego pierwszy etap to „Poukładaj Siebie”?

Jeśli nie poukładasz siebie to nie będziesz w stanie skutecznie prowadzić zespołu, bo nie będziesz dla nich przykładem. Jeśli nie poukładasz siebie to nie będziesz w stanie uporządkować wszystkich procesów w firmie i z pewnością  nie dasz rady ich przestrzegać.

KROK 1 – POUKŁADAJ CELE

Mam na myśli trzy rodzaj celów: właścicielskie, przedsiębiorstwa i zarządu.

KROK 2 – POUKŁADAJ KALENDARZ

W tym kroku chodzi głównie o to, żeby lepiej zarządzać sobą w dostępnym czasie. Trzeba się nauczyć określać sprawy najważniejsze i nie pozwolić innym, żeby kradli twój cenny czas. 

KROK 3 – POUKŁADAJ PRZEKONANIA

Gdy już uporasz się z kalendarzem i złapiesz trochę oddechu warto zająć się przekonaniami na temat siebie, zespołu i firmy. Mam tu na myśli przekonania typu: sam to zrobię najlepiej albo przecież to jest oczywiste i powinni się domyślić. Jest ich sporo wiecej, ale każde z nich blokuje Ciebie i Twoją firmę.  

KROK 4 – POUKŁADAJ EMOCJE

Gdy już uporasz się z przekonaniami poczujesz sporą ulgę, ale to nie wystarczy. Trzeba na poważnie zająć się umiejętnością zarządzania emocjami, czyli wszelkiej maści wybuchami, podniesionym tonem, irytacją, złością, gniewem, czy samotnością. Zwróć uwagę, że ten krok poprzedza przejście do pookładania zespołu. Dlatego trzeba o niego dobrze zadbać.   

Wiesz już jakie są 4 pierwsze kroki do wyjścia z pracy po kilkanaście godzin dziennie. Dlatego jeśli chciałbyś nad tym popracować w zaufanej grupie przedsiębiorców podobnych do Ciebie zapraszam cię na warsztaty DNA przywódcy, gdzie popracujemy właśnie nad tymi 4 krokami.

A jeśli chciałbyś popracować nad sobą czy też nad firmą to zapraszam Cię na bezpłatną 15 minutową konsultację. Sprawdzimy jak mogę Ci pomóc.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz popracować nad swoją firmą to śmiało napisz do mnie lub zadzwoń: 535-397-439.

Pozdrawiam,

Piotr

Zapisz się

na Newsletter!

.