Czy można kłamać podczas wystąpienia publicznego?

Podczas każdego szkolenia z wystąpień publicznych ktoś zadaje pytanie: czy historie, które opowiadam, muszą być prawdziwe?

Rzadko reaguję inaczej niż pytaniem: czy lubisz być okłamywanym? Odpowiedź jest oczywista! Nikt z nas nie lubi.

Niestety zdarzają się osoby, które podczas autoprezentacji próbują naciągać rzeczywistość… Po co? Po to, żeby realizować swoje cele. Zapominają jednak, że dostęp do informacji wymaga dzisiaj kilku kliknięć w telefon lub klawiaturę, i kłamstwo może zostać ekspresowo zdemaskowane.

Poza tym jako ludzie posiadamy nazywany przeze mnie „detektor bulszitu”, który lepiej lub gorzej, ale zawsze, wykrywa próby oszustwa.

Dla mnie uczciwość i transparentność w wystąpieniach publicznych to podstawa.

Powodzenia!

AUTOR

PIOTR PYTEL

Codziennie pracuję nad tym, by to, co wypowiedziane było właściwie usłyszane. Wie jak budować i przedstawiać historie, które inspirują, przekonują, angażują i prowadzą do zamierzonego celu. Tą wiedzą i zdobywanym od 20 lat doświadczeniem dzielę się jako ekspert z zakresu wystąpień publicznych oraz autor.
W swojej karierze przeszkolił kilka tysięcy osób z wystąpień publicznych. Obsługiwał takie marki jak: COMARCH, ING, WARTA S.A., ULTIMO, POCZTA POLSKA, OKNPLAST, IKEA.