Skontaktuj się z nami +48 535 397 439
Obserwuj nasze social media

Dlatego nie zarabiasz w biznesie! Jaki jest cel twojej firmy

Jaki jest cel twojej firmy? Gdy zadaję to pytanie znajomym przedsiębiorcom, pierwsza odpowiedź mówi mi, dlaczego rozmówca nie zarabia w biznesie.

Z poniższego nagrania dowiesz się jaki powinien być cel firmy.

Zapraszam do oglądania!

A jeżeli wolisz tylko posłuchać to odtwórz podcast:

Dla tych, którzy wolą przeczytać:

Jaki jest cel Twojej firmy? Kiedy zadaję to pytanie moim znajomym przedsiębiorcom, niejednokrotnie słyszę: samorealizacja, wolność, wyjazdy na super wakacje, kupienie samochodu. Ja wtedy się zastanawiam czy to na pewno jest cel Twojej firmy? Czy to są Twoje prywatne cele? Bardzo ładnie brzmiące hasła, np. samorealizacja albo rozwój. Tylko to jest Twój indywidualny cel.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to oczywiście masz swoje cele, ale Twoje prywatne cele nie są celami przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorstwo jako odrębny byt powinno mieć swoje własne cele. Ci moi przedsiębiorcy, znajomi zawsze mówią no dobra, to jaki jest cel mojego przedsiębiorstwa? Albo jaki powinien być? Ja zadam tobie to pytanie Jaki powinien być cel Twojego przedsiębiorstwa?

Masz już odpowiedź. Jeżeli nie masz jej gotowej, to poczekaj, bo już zmierzam do brzegu. Otóż cel przedsiębiorstwa w moim rozumieniu jest bardzo prosty. Cel przedsiębiorstwa to generować zysk.

Jeżeli jakiekolwiek przedsiębiorstwo nie generuje zysku, to na dłuższą metę nie przetrwa. Jeżeli jakiekolwiek przedsiębiorstwo nie generuje zysku, to w dłuższej perspektywie czasu będzie mieć kłopoty. Zarówno przedsiębiorstwo, jak i przedsiębiorca. Dlatego warto pamiętać, że celem głównym przedsiębiorstwa jest generowanie zysków.

Oczywiście przedsiębiorstwo może mieć również i zazwyczaj ma inne cele, ale podstawowym celem jest generowanie zysków. A oczywiście przedsiębiorca jako właściciel tego przedsiębiorstwa korzysta z tych zysków i korzystając z tych zysków może się rozwijać. Może jeździć na super wakacje, może spędzać czas z rodziną, może robić cokolwiek chce, może być wolny, ale tylko wtedy, kiedy jego przedsiębiorstwo będzie generowało zyski.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz popracować nad swoją firmą to śmiało napisz do mnie lub zadzwoń: 535-397-439.

Pozdrawiam,

Piotr

Zapisz się

na Newsletter!

.