Skontaktuj się z nami +48 535 397 439
Obserwuj nasze social media

Jak być charyzmatycznym?

Jako przedsiębiorca czy też manager prawdopodobnie słyszałeś o takiej cesze charakteru, która nazywa się charyzma. Charyzma jest niestety w wielu przypadkach źle interpretowana lub za wąsko rozumiana. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o byciu charyzmatycznym to zapraszam do obejrzenia nagrania:

A jeżeli wolisz tylko posłuchać to odtwórz podcast:

Dla tych, którzy wolą przeczytać:

Wiele osób uważa, że charyzmatyczny lider, charyzmatyczny przywódca czy przedsiębiorca to taki, którego wszędzie pełno, który jest głośny, zwraca na siebie uwagę, jest gwiazdą itd. Ale przypomnij sobie jak się czujesz, kiedy jesteś w towarzystwie kogoś, kto biega, skacze, zwraca całą uwagę na siebie i chce być taki ważny i w ogóle. Zazwyczaj nie czujemy się w towarzystwie takiej osoby zbyt dobrze, prawda?

Więc zobacz, jeżeli charyzmę zdefiniujemy w inny sposób, jak między innymi definiują John Maxwell czy nawet słownik języka polskiego – jako dawanie uwagi innym, czyli jako sprawianie, że inni czują się dobrze w naszym towarzystwie, to trochę zmienia z jednej strony znaczenie tego słowa, ale z drugiej strony zmienia podejście ludzi do nas. No bo zobacz, jeżeli Ty jako przedsiębiorca zatrudniający ludzi, będziesz zwracać większą uwagę na ich pracę, będziesz doceniać to wszystko, co robią dobrze, to oni zaczną na ciebie patrzeć jak na osobę, która chce im pomóc. A o to chodzi w naszej pracy jako przedsiębiorca, jako manager. Naszym zadaniem jest, żeby zapewnić naszym ludziom, naszym pracownikom środowisko, w którym będą mogli najskuteczniej zrealizować cele.

Bez względu na to, czy to są cele handlowe, czy to są cele zarządcze. Jakiekolwiek to będą cele, jeżeli Ty dasz uwagę Twoim ludziom i zapewnisz im środowisko, w którym będą mogli maksymalnie wykorzystać swój potencjał, oni będą Ci za to wdzięczni, bo będą mogli się spełniać, a Ty przy okazji będziesz mieć korzyść biznesową z tego, że oni w taki sposób pracują.

Zachęcam Cię – spójrz na charyzmę w taki sposób, że to jest dawanie czasu, dawanie uwagi innym ludziom. Co możesz zrobić, żeby popracować nad charyzmą? Przede wszystkim zwracaj baczną uwagę na pracę Twoich ludzi. Staraj się zauważyć plusy, pozytywy, bo jeżeli je zauważysz i będziesz je doceniać, to ludzie będą chcieli je powtarzać. I kolejna sprawa – dziel się ze swoimi ludźmi, czasem ucząc ich czegoś wartościowego Twoimi zasobami, Twoją wiedzą, Twoim doświadczeniem. Być może, jeżeli taki system wynagrodzeń panuje w Twojej pracy to może warto też pomyśleć o specjalnych premiach dla najbardziej zaangażowanych pracowników.

Zachęcam Cię, pomyśl o charyzmie w taki sposób.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz popracować nad swoją firmą to śmiało napisz do mnie lub zadzwoń: 535-397-439.

Pozdrawiam,

Piotr

Zapisz się

na Newsletter!

.