Skontaktuj się z nami +48 535 397 439
Obserwuj nasze social media

Jak być pasjonatem w biznesie, czyli jak osiągnąć sukces

Dzisiejszy świat napędzany jest przez pasję. Wszystko, od hobby po biznes, sport, sztukę i działalność charytatywną, potrzebuje ludzi, którzy są pasjonatami tego, co robią.

Pasja jest paliwem, które napędza nas do osiągania celów w życiu. Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą lub właścicielem firmy z dużym doświadczeniem, musisz wiedzieć, jak być pasjonatem biznesu, aby Twoja firma odnosiła kolejne sukcesy.

W tym nagraniu wideo dowiesz się, dlaczego pasja w życiu jest ważna oraz poznasz 3 kroki do rozwijania swojej pasji w biznesie, by odnieść sukces. Jeśli jest to coś, co Cię interesuje, koniecznie zobacz to nagranie, aby poznać przydatne wskazówki dotyczące tego, jak być pasjonatem biznesu i jak odnieść sukces.

Zapraszam do oglądania!

A jeżeli wolisz tylko posłuchać to odtwórz podcast:

Dla tych, którzy wolą przeczytać:

Nie wiem czy też to widzisz, ale rzesze ludzi zastanawia się nad tym jak osiągnąć sukces w biznesie. Badają kompetencje, badają predyspozycje, badają zdolności, badają szczęście. To wszystko jest bardzo ważne. Ale ja zauważam jedną rzecz, że jeżeli ktoś jest bardzo kompetentny, wykształcony, wyszkolony, ma ogromną wiedzę, ale brakuje mu pasji, to często nie odnosi tzw. sukcesu. To znaczy często nie osiąga świetnych rezultatów. Widziałem to, jak zaczynałem moją karierę szkoleniowo doradczą. W tym samym czasie co ja ruszyło wiele osób.

Ja byłem w takiej niekomfortowej sytuacji albo raczej wydawało mi się, że komfortowej sytuacji, że miałem 10 tysięcy złotych na koncie i pomyślałem, że będę robił wielki biznes, zostanę milionerem. No niestety, te 10 000zł bardzo szybko się skończyło. No i okazało się, że potem po trzech czy czterech miesiącach nie miałem kasy. Chciałem nadal robić to, co chciałem robić. No ale było naprawdę ciężko. Nie przespałem wielu nocy kombinując jak to zrobić, jak tutaj się wybić, bo nie miałem żadnych kontaktów, nie miałem znajomości na rynku, nikt mnie nie znał i nie wiedziałem w ogóle, że trzeba robić coś takiego jak Internet i marketing internetowy. No po prostu zaczynałem prawie od zera.

Musisz wiedzieć, że ja zawsze chciałem pomagać ludziom. Przez większość życia nie wiedziałem, jak to robić, aż wreszcie wpadłem na to w środku nocy. Mimo, że było bardzo ciężko, to ta pasja we mnie powodowała, że przeszedłem przez te trudności i dzisiaj mogę robić to, co robię. Mogę do Ciebie mówić na kanale na YouTube i w wielu innych miejscach także. Według mnie pasja to jest to coś, co warto w sobie pielęgnować. Szczególnie wtedy, kiedy jest trudno, Kiedy jest ciężko, wtedy pasja się przydaje. Ale jest jeszcze kilka innych powodów, dlaczego warto rozwijać w sobie pasję.

Po pierwsze to, co już wspomniałem przed chwilą pasja dodaje energii. Pasja pomaga wytrwać, szczególnie w trudnych sytuacjach.

Po drugie pasja potrafi zmienić człowieka. Jeżeli robisz coś z pełnym zaangażowaniem, to na pewno na sto procent staniesz się bardziej wydajny, bardziej efektywny, bardziej zorganizowany. Bo robiąc coś z pasją można tym zarazić innych. A dzięki temu pracy będzie coraz więcej. I pasja pomaga wytrwać, lepiej się zorganizować, pomaga być lepszym człowiekiem.

Trzeci powód dlaczego warto rozwijać w sobie pasję. Pasja zaraża innych. Zwróć uwagę, że jeżeli są ludzie, którzy może nie są jakoś bardzo oddani, czyli nie są bardzo świetnymi mówcami, ale opowiadają o czymś z prawdziwą pasją, to można się zainspirować. Można poczuć to, że oni żyją tym, o czym mówią. A jeżeli mówimy o kontekście zespołu Ty będziesz osobą z pasją, to na 100% zarazisz swoją pasją Twoich ludzi, a kiedy ich tym zarazisz, oni będą działać bardziej. Będą starać się bardziej, będą zaangażowani bardziej, a to pozwoli Tobie zdobyć przewagę konkurencyjną.

No i czwarty bardzo ważny obszar, bardzo ważny punkt, dlaczego warto rozwijać pasję? Bo brak pasji prowadzi do wypalenia, również wypalenia zawodowego. Znam osoby, które są w czymś mega fachowcami, ale tego po prostu nie lubią, nie lubią tego robić. Widziałem to nie raz, że po kilku, kilkunastu latach pracy oni po prostu są wypaleni. Po prostu mówią: ja już mam dosyć, robię to tyle lat, ale nie lubię tego robić i po prostu nie chce mi się dalej. Dlatego warto rozwijać pasje i robić to, co się lubi, żeby ona nie zgasła. Więc zachęcam, rozwijaj w sobie pasję.

Jak zwykle przygotowałem dla Ciebie pytanie, a w zasadzie kilka pytań, które pomogą Tobie zidentyfikować, gdzie mniej więcej jest Twoja pasja w tej chwili, bo być może trochę przygasła. Ostatnie dwa i pół roku nie sprzyjają temu, żeby być pasjonatem. Zadam Ci te pytania i odpowiedz sobie jak zwykle szczerze na to, żeby sprawdzić jaki jest poziom Twojej pasji.

Czy pasja jest Twoją codziennością, czy może gdzieś ją trochę straciłeś? Czy budzisz się rano z entuzjazmem na nadchodzący dzień, czy może ten dzień jest dla Ciebie trudnością i już tylko myślisz, żeby dotrwać do piątku? Kiedy ostatnio zdarzyło Ci się, że nie mogłeś zasnąć z powodu jakiegoś świetnego pomysłu, jakiejś nowej inicjatywy, jakiegoś przedsięwzięcia, które ma się wydarzyć już za jakiś czas?

Bez względu na odpowiedzi, których udzieliłeś, przejdźmy teraz do paru wskazówek, jak możesz rozwijać sobie pasję. Będą to konkretne kroki.

Krok 1: Oceń swoją pasję

Oceń ją od 0 do 10. Po co? Po to, żeby się pozycjonować. Żeby określić, w którym miejscu jestem. Bo zaczynając każdy projekt, zaczynając jakieś nowe przedsięwzięcie warto powiedzieć sobie i sprawdzić na jakim etapie jestem w tej chwili i za jakiś czas, za kwartał sprawdzić, czy poszliśmy do przodu.

Krok 2: Przypomnij sobie, jak było na początku

Przypomnij sobie, co Ci towarzyszyło, kiedy zakładałeś swoją firmę, jakie odczytałeś emocje i jakie miałeś pomysły. Jak się czułeś? Jak myślałeś? Spróbuj sobie przypomnieć. Usiądź sobie, jeżeli potrzebujesz., rozpisz sobie to na kartce, zastanów się, znajdź jakieś spokojne miejsce i wróć myślami do czasu, kiedy zaczynałeś.

Krok 3:Spędzaj czas z ludźmi przepełnionymi pasją

Ja pamiętam taki czas, kiedy trafiłem w środowisko ludzi, którzy narzekali, którzy marudzili. Od czasu do czasu obejrzałem jakiś dołujący filmik na YouTube, szczególnie w trakcie pandemii i to powodowało wszystko, że moja pasja trochę przygasła. Ostatnio zacząłem się spotykać, rozmawiać z ludźmi pełnymi pasji i pełnymi zaangażowania, takimi, którzy chcą iść bardzo do przodu. I od razu zacząłem też trochę inaczej myśleć. Więc z kim przystajesz takim się stajesz. Zachęcam Cię, spędzaj czas z ludźmi pełnymi pasji i inspiruj się od nich, ale też inspiruj ich do działania.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz popracować nad swoją firmą to śmiało napisz do mnie lub zadzwoń: 535-397-439.

Pozdrawiam,

Piotr

Zapisz się

na Newsletter!

.