Skontaktuj się z nami +48 535 397 439
Obserwuj nasze social media

Jak drastycznie zwiększyć zaangażowanie pracowników w pracę?

Jestem przekonany, że jako przedsiębiorca czy też menadżer oczekujesz od Twoich ludzi zaangażowania. Ja oczekuję tego każdego dnia. Mimo, że prowadzę biznes już od wielu lat, to z każdym rokiem mam wrażenie, że oczekuję tego bardziej. Czym się różni zaangażowanie od rodzicielstwa?

Zapraszam do obejrzenia nagrania: 

A jeżeli wolisz tylko posłuchać to odtwórz podcast:

Dla tych, którzy wolą przeczytać:

Mam znajomego, z którym jak spotykaliśmy się raz w tygodniu, dwa razy w tygodniu, to on za każdym razem przychodził z nowym pomysłem na biznes. Ja go słuchałem i tak się zastanawiałem: „Kurczę, facet, jak ty to zrobisz, to będziesz milionerem.”

Problem był w tym, że on przychodził z tymi pomysłami, gadał o nich, później wracał do domu i absolutnie nic z tym nie robił. I można pomyśleć, że to zaangażowany gość i żyje po to, żeby wymyślać nowe pomysły biznesowe. Nic z tych rzeczy. To był zwykły marzyciel. To był zwykły bajkopisarz, który opowiadał fajne historie, ale z tego nic nie wynikało.

I teraz chciałbym wrócić do zaangażowania pracowników. Zobacz, nasi ludzie, nasi pracownicy będą zaangażowani tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będą widzieć po naszej stronie pełne zaangażowanie. I to mam na myśli pełne zaangażowanie.

Po pierwsze, dla mnie pełne zaangażowanie to mówienie o tym, co się zamierza zrobić. Nie trzeba być strażnikiem tajemnicy. Czyli, że tylko ja wiem, jak firma realizuje cele, jakie firma ma założenia. Należy poinformować zespół o tym, co chcemy zrobić. I to jest punkt pierwszy.

Punkt drugi. Trzeba robić to, co się powiedziało. To jest bardzo ważne, żeby dowozić to, co obiecałem. Jeżeli obiecałeś, że coś zrobisz, to po prostu to zrób, bo jeżeli tak nie będzie, to Twoi pracownicy będą postępowali dokładnie tak samo jak Ty. Czyli oni będą mówić, że coś zrobią, a później tego nie będą robić.

No i punkt trzeci trzeba to robić z pełnym zaangażowaniem, na maksa. I co mam na myśli mówiąc na maksa? To Ty masz wejść w to całym sercem, ludzie mają to widzieć. Oni muszą słyszeć w twoim głosie i widzieć w twoim działaniu, że to jest dla ciebie ważne, że to jest istotne dla firmy, że to jest istotne też dla nich.

Zobacz, naszym zadaniem jako przedsiębiorców, jako menadżerów jest zorganizować naszym ludziom tak środowisko pracy, żeby oni mogli dać z siebie maksa, żeby oni mieli szansę zrealizować cele i założenia, których od nich oczekujemy. Dlatego zachęcam Cię serdecznie, sprawdź swoje pełne zaangażowanie. Zastanów się, czy mówisz ludziom to, co chcesz zrobić, to co firma ma zrobić długoterminowo, później, czy dotrzymujesz tych słów, czy realizujesz to co mówisz, to co obiecujesz i na koniec czy wchodzisz w to całym sercem?

Jeżeli zadbasz o te trzy obszary, jestem przekonany, że Twoi ludzie drastycznie zwiększą swoje zaangażowanie w pracę i będą bardziej zadowoleni z codziennego dnia, którego spędzają w firmie. A jakby nie było, spędzamy w firmie minimum 40 godzin tygodniowo.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz popracować nad swoją firmą to śmiało napisz do mnie lub zadzwoń: 535-397-439.

Pozdrawiam,

Piotr

Zapisz się

na Newsletter!

.