Skontaktuj się z nami +48 535 397 439
Obserwuj nasze social media

Jak obniżyć koszty firmy? Potężny błąd i proste rozwiązanie

Prowadzenie firmy to ciągła walka pomiędzy zwiększaniem sprzedaży i obniżaniem kosztów. Co ciekawe, wiele kosztów dałoby się uniknąć, gdyby zastosować prostą, ale bardzo skuteczną metodę ich weryfikacji.

Bez względu czy zatrudniasz pracowników, czy preferujesz samozatrudnienie, a może pracujesz na kontrakcie moja metoda pokaże Ci jak obniżyć koszty firmy.

Zobacz nagranie i dowiedz się, jak definiuję koszty i jak obniżyć koszty prowadzenia firmy.

Zapraszam do oglądania!

A jeżeli wolisz tylko posłuchać to odtwórz podcast:

Dla tych, którzy wolą przeczytać:

„Najpierw robię, potem myślę i analizuję”. Bardzo często słyszę to od moich znajomych, którzy są przedsiębiorcami, ale nie tylko. My jako Polacy jesteśmy bardzo pracowici, bardzo kreatywni i to mocno do przodu. Więc niejednokrotnie najpierw zaczynamy coś robić, robimy, robimy, robimy, a dopiero potem się zastanawiamy, co z tego wynikło. Ale zauważyłem jako przedsiębiorca, jako prezes w kilku organizacjach, że takie działanie zazwyczaj generuje ogromne koszty i niepotrzebne nerwy. I teraz jak temu przeciwdziałać? Co zrobić, żeby nie jak większość najpierw zrobić, a potem się zastanawiać?

Wystarczy zadać sobie dwa pytania. Dwa bardzo proste pytania. Jeżeli chcesz coś zrobić, masz jakiś pomysł na projekt, Masz jakiś pomysł na jakiś przedsięwzięcie, które jest nowe, którego jeszcze nie robiłeś. Nie wiesz jak to może się skończyć dla Ciebie i dla Twojej organizacji. To zadaj sobie dwa pytania.

Pytanie 1: Co najgorszego może się wydarzyć jak ten projekt się nie uda?

Pytanie 2: Co najlepszego może się wydarzyć, jeżeli ten projekt się uda?

Te dwa pytania pokażą Ci dwie strony medalu. Już pierwsze pytanie co najgorszego może się wydarzyć, pokaże Ci, co realnie możesz stracić, co możesz stracić Ty, Twoi pracownicy, Twoja organizacja, Twoja firma. I tu będziesz od razu widzieć, czy ryzyko jest na tyle duże albo małe, że chcesz je podjąć. Drugie pytanie natomiast co najlepszego możesz zyskać jak projekt się uda, jak wyjdzie, powinno Ci dodać skrzydeł. Ono powinno Ci dodać motywacji. Powinno Ci dodać inspiracji, bo pokazuje jaką korzyść możesz odnieść z tego, że wykonasz to, co masz w zamyśle, to co masz w głowie.

Więc jeżeli do tej pory działało to tak, że najpierw robiłeś, a potem myślałeś, to chciałbym Cię zachęcić, żeby odwrócić ten proces, żeby najpierw zadać sobie dwa pytania co najlepszego może się wydarzyć? Co najgorszego może się wydarzyć, a później dopiero podjąć decyzję, czy rzeczywiście chcesz wykonać ten projekt? Ja stosuję tę metodę od wielu lat z sukcesami i jestem przekonany, że ona również Tobie pomoże zminimalizować ryzyko i koszty w nowych projektach i przedsięwzięciach biznesowych.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz popracować nad swoją firmą to śmiało napisz do mnie lub zadzwoń: 535-397-439.

Pozdrawiam,

Piotr

Zapisz się

na Newsletter!

.