Skontaktuj się z nami +48 535 397 439
Obserwuj nasze social media

Konferencje biznesowe – czy warto? 4 korzyści z udziału w konferencjach

Wyjazd na konferencję biznesową zazwyczaj wiąże się z dużymi kosztami, wyjazdem na kilka dni z firmy i rozłąką z rodziną. Może być również dużą  szansą biznesową, która pozwala systematycznie rozwijać biznes.    

Dlaczego uważam, że konferencja jest świetnym miejscem do rozwoju  biznesu?  

Zobacz poniższe nagrania i poznaj 4 korzyści z udziału w konferencjach biznesowych.

Zapraszam do oglądania!

A jeżeli wolisz tylko posłuchać to odtwórz podcast:

Dla tych, którzy wolą przeczytać:

Dlaczego warto brać udział w konferencjach biznesowych? Jak z takiego wyjazdu biznesowego skorzystać na maksa? Poniżej mam dla Ciebie krótką relację z konferencji, z której dosłownie z której przed chwilą wróciłem, podpowiem jakie korzyści możesz mieć z takiego wyjazdu oraz napiszę o jednym głównym błędzie, który wiele osób popełnia, a który jest łatwy do eliminacji, ale dzięki któremu rzeczywiście taki wyjazd będzie owocny.

Korzyść 1: Nawiązanie nowych relacji biznesowych.

Na tej konferencji było ponad 400 osób, dzięki czemu z wieloma osobami miałem szansę się zobaczyć, uścisnąć dłoń, z niektórymi porozmawiać, z niektórymi wymienić doświadczenia. Dzięki temu moja baza kontaktów biznesowych cały czas rośnie i skoro moja baza kontaktów biznesowych cały czas rośnie, to wiadomo, że z czasem być może coś z takiego kontaktu biznesowego wyniknie.

Korzyść 2: Spotkania z aktualnymi klientami.

W tym środowisku mam sporo klientów i dzięki temu, że spotykamy się na żywo na takiej konferencji, mogę z nimi usiąść, zjeść obiad, zjeść kolację, pogadać, porozmawiać, wzmocnić, pogłębić nasze relacje, bo w 80% pracujemy online, więc każda taka okazja, że możemy się zobaczyć jest ogromnie, ogromnie wartościowa.

Korzyść 3: Jeżeli jesteś prelegentem albo masz coś do powiedzenia, możesz skorzystać z wzmacniania swojej marki osobistej.

Zobacz każde Twoje wystąpienie na konferencji, każde pokazanie się, wystawienie się powoduje, że ludzie coraz bardziej, coraz lepiej Cię kojarzą, coraz lepiej Cię znają, a dzięki temu możesz przejść do korzyści czwartej.

Korzyść 4: Więcej szans biznesowych, sprzedażowych.

Jeśli na każdym wyjeździe poznamy nowych ludzi, zadbamy o relacje z aktualnymi klientami, będziemy budować markę osobistą to każdy wyjazd daje nam nowe szanse biznesowe, nowe szanse sprzedażowe.

Ale żeby do tego wszystkiego doszło, o czym powiedziałem przed chwilą, to nie można popełniać podstawowego błędu, który niestety wiele osób popełnia. Otóż na konferencję trzeba jechać z konkretnym celem. Trzeba wiedzieć, po co tam jadę, dlaczego tam jadę, jakie są założenia i z czym chcę wrócić. No i wiecie jak to bywa na konferencjach biznesowych każdy kto jedzie ma trochę inny cel. Więc jeżeli Twoim celem jest nastawienie biznesowe, żeby poznać ludzi, może przy okazji coś tam zaproponować, sprzedać, zebrać jakieś kontakty, to warto o tym pamiętać, bo od czasu do czasu, kiedy jeżdżę na różne konferencje biznesowe, to widzę, że część osób nie do końca ma sprecyzowany cel, albo to właśnie jest tym celem, bo czasem niektórzy potrafią się po prostu na takiej wieczornej imprezie zmęczyć dość mocno i na drugi dzień są nie do użycia.

Więc jeżeli założenia i cel jest biznesowy, a ja się za bardzo zmęczę w pierwszy wieczór, w pierwszy dzień, to na drugi dzień po prostu będzie mi ciężko ten cel realizować. Ale oczywiście może być też tak, że jadę po prostu się zmęczyć na konferencję, trochę odpocząć, trochę odreagować, więc to też jest w porządku. Jak najbardziej.

Ale jeżeli te cztery punkty, o których mówiłem wcześniej, czyli kontekst biznesowy, jest dla Ciebie ważny, na pewno warto pamiętać o tym, żeby nie przesadzić na tych wieczornych treningach sportowo, czasem alkoholowych.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz popracować nad swoją firmą to śmiało napisz do mnie lub zadzwoń: 535-397-439.

Pozdrawiam,

Piotr

Zapisz się

na Newsletter!

.