Skontaktuj się z nami +48 535 397 439
Obserwuj nasze social media

Jak nie zrobić z siebie idioty? Poznaj 6 kroków

Wszyscy wiemy, że słowa mogą być niebezpieczne… Pod wpływem chwili możemy powiedzieć coś, co będzie nas później prześladować.

W biznesie stawka jest wysoka, a nieostrożne słowo, zdanie lub wypowiedziana obietnica może nieodwracalnie zniszczyć Twoją reputację. Niezależnie od tego, czy pracujesz z klientami, współpracownikami czy sprzedawcami, twoje relacje są delikatne i mogą zostać nieodwracalnie uszkodzone przez nieostrożne słowa i niespełnione obietnice z twojej strony.

Jeśli chcesz się dowiedzieć w 6 krokach jak nie robić z siebie idioty to zapraszam Cię do obejrzenia nagrania wideo. Podpowiadam w nim wszystko, od myślenia przed wypowiedzią po branie odpowiedzialności za swoje słowa. Więc następnym razem, gdy znajdziesz się w sytuacji, w której możesz powiedzieć coś, czego będziesz żałować, po prostu wykonaj te proste kroki i będzie dobrze!

Obejrzyj nagranie:

A jeżeli wolisz tylko posłuchać to odtwórz podcast:

Dla tych, którzy wolą przeczytać:

Coraz częściej widzę przedsiębiorców czy  specjalistów zwanych freelancerami, którzy najpierw robią z siebie idiotów, a później są zdziwieni, że ludzie ich nie szanują.

Świetnym przykładem są agencje marketingowe, które obiecują tysiące klientów nie poznając twojego biznesu, albo guru inwestycji, którzy obiecują, że nauczą cię zarabiania góry pieniędzy bez pracy, a sami ledwo wiążą koniec z końcem. Albo sprzedawcy, którzy obiecają wszystko byleby podpisać umowę, a potem ślad po nich znika.

Co wiąże tych wszystkich ludzi? Według mnie brak odpowiedzialności!  

Co mam na myśli pisząc odpowiedzialność?

Z jednej strony przyjecie na siebie obowiązku, do którego się zobowiązałem, a z drugiej strony odpowiedź dlaczego osiągnąłem taki, a nie inny rezultat moich działań. Czyli zrobiłem coś i jestem w stanie odpowiedzieć z czego wynika mój rezultat i konsekwencje.

Żeby odpowiedzieć z czego wynika mój rezultat muszę rozumieć przyczynę i konsekwencje tego rezultatu.

Niestety zauważam, że wiele osób nie bierze na siebie odpowiedzialności, czyli nie poczuwa się do obowiązku wywiązania się ze swoich słów, jak również nie podejmuje wysiłku, żeby zrozumieć przyczynę i skutek swoich działań, przez co robią właśnie z siebie idiotów, a później dziwią się, że mają problemy w biznesie.  

Wierzę, że jesteś człowiekiem, który chce brać odpowiedzialność w życiu i biznesie, dlatego podpowiadam, w jaki sposób pracować nas swoją odpowiedzialnością.

6 kroków jak nie zrobić z siebie idioty?

KROK 1: ZASTANÓW SIĘ DWA RAZY ZANIM SIĘ DO CZEGOŚ ZADEKLARUJESZ. 

Zadaj sobie pytania:

  • czy mam na to czas?
  • jakich zasobów będę potrzebował, żeby dotrzymać słowa?
  • jakie mogą być konsekwencje moich działań?  


KROK 2: JEŚLI DAJESZ SŁOWA – ZAWSZE GO DOTRZYMUJ.

Zawsze! Klientom, pracownikom, rodzinie, znajomym. wszystkim. 

KROK 3: JEŚLI OKOLICZNOŚCI SIĘ ZMIENIŁY TO O TYM INFORMUJ.

Jeśli nie możesz dotrzymać zobowiązania, bo coś się wydarzyło niespodziewanego to poinformuj o tym osobę, której dałeś słowo.  

KROK 4: MÓW PRAWDĘ.

Nawet jeśli jest trudna dla ciebie i rozmówcy.

KROK 5: PO ZAKOŃCZENIU DZIAŁANIA PRZEANALIZUJ REZULTAT.

Zadaj sobie pytania:

  • co doprowadziło do sukcesu lub porażki?
  • jakie konsekwencje przyniosło moje działanie?
  • ile kosztowało załatwienie tej sprawy?
  • co zyskałem, a co straciłem?  


KROK 6: NIE OCZEKUJ WDZIĘCZNOŚCI.

Nie czekaj na wyniosłe podziękowania, czy co gorsza odwdzięczenie się. Unikniesz dzięki temu rozczarowania i nie przyjdzie ci do głowy, żeby naciskać na osobę, której dałeś słowo, żeby się rewanżowała, bo to niszczy relację i szacunek do ciebie.

Jestem przekonany, że jeśli zastosujesz powyższe kroki, ludzie wokół ciebie będą cię szanować, będą ci ufać i będą chcieli mieć z toba bliską relację, ponieważ będziesz odpowiedzialnym człowiekiem.  

A jeśli to o czym mówiłem jest z tobą spójne to zapraszam cię na warsztaty, podczas których oprócz odpowiedzialności popracujemy jeszcze nad 15 innymi obszarami, które pozwolą ci się stać skuteczniejszym przedsiębiorcą.

Jeśli chciałbyś popracować nad swoim biznesem, to zapraszam Cię na bezpłatną 15 minutową konsultację.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz popracować nad swoją firmą to śmiało napisz do mnie lub zadzwoń: 535-397-439.

Pozdrawiam,

Piotr

Zapisz się

na Newsletter!

.