Skontaktuj się z nami +48 535 397 439
Obserwuj nasze social media

Opinia uczestnika warsztatów DNA Przywódcy - Rozmowa z Łukaszem Plazą

Podczas rocznych warsztatów dla przedsiębiorców, w połowie ich trwania oraz na ich koniec umawiam się z uczestnikami na rozmowy, w których mogą wyrazić oni swoje opinie na temat naszych spotkań.

Uczestnicy w ten sposób mogą sobie uświadomić jak wiele już osiągnęli dzięki DNA Przywódcy, a ja widzę wtedy, że to co robię – robię dobrze 😊

Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem udziału w rocznych warsztatach DNA Przywódcy dla właścicieli firm to koniecznie się ze mną skontaktuj.

Jeżeli jednak masz wątpliwości to zobacz nagranie, w którym Łukasz Plaza opowiada o swoim udziale w warsztatach.

Obejrzyj nagranie:

A jeżeli wolisz tylko posłuchać to odtwórz podcast:

Dla tych, którzy wolą przeczytać:

Piotr Pytel: Cześć Łukaszu.

Łukasz Plaza: Cześć

PP: Poprosiłem cię o tą rozmowę, bo uczestniczysz w warsztatach DNA przywódcy i chciałem z Tobą porozmawiać, jak z Twojej perspektywy te warsztaty wyglądają, co o nich sądzisz, jakie masz korzyści, ale też mam parę dodatkowych pytań. Na początek chciałem Cię poprosić, jakbyś powiedział parę słów o tym, czym się dokładnie zajmujesz?

ŁP: Projektuję instalacje sanitarne, czyli instalacje grzewcze, wentylacyjne, Klimatyzacyjne. Prowadzę biuro projektowe w Bytomiu. Zatrudniam 5 pracowników. Zagadnienia związane z przywództwem, z kierowaniem są dla mnie bardzo ważne. Dlatego też udział w tych warsztatach, odpowiadając wyprzedzająco 😊

PP: Dobrze. Właśnie chciałem Cię zapytać, co Cię popchnęło, skłoniło do tego, żeby poszukać jakichś warsztatów. Może to były jakieś problemy, które widziałeś, może jakieś widziałeś obszary do poprawy, do rozwoju? Jak to wyglądało w twoim przypadku? 

ŁP: Z mojej perspektywy obszarów do rozwoju, do poprawy w czasie prowadzenia działalności firmy, także w życiu prywatnym, przenoszenie pewnych zagadnień związanych z zarządzaniem, zarządzaniem również sobą w czasie było i jest bardzo ważne i w związku z tym chciałem wziąć udział w takich warsztatach. W tych zagadnieniach chciałem zdobyć dodatkową wiedzę, ulepszyć procesy w firmie po to, żeby ta praca była spokojniejsza, nie było szarpaniny, nie było gonitwy, a ustalone rzeczy można lepiej zorganizować i działają sprawniej, przynosząc lepsze efekty. 

PP: Czyli chciałeś trochę usprawnić funkcjonowanie swoje swojego biznesu? Tak. 

ŁP: Tak tak, generalnie chciałem usprawnić funkcjonowanie swojego biznesu, ale też myśląc o sobie w formie usprawnienia swojego działania w tym biznesie, więc zarządzania swoim czasem, zarządzania pracownikami, zarządzania zespołem, rozmów z klientami, negocjacje. Szeroki wachlarz zagadnień tutaj można poruszyć i w każdym z nich rozwój i zdobywanie wiedzy jest bardzo potrzebne. 

PP: Mhm super! Dziękuję ci bardzo. A powiedz Łukaszu czy miałeś, a jeżeli tak to jakie wątpliwości przed rozpoczęciem warsztatów? No bo jakby nie było, warsztaty trwają rok, to jest dość duże zobowiązanie. Spotykamy się 2 razy w miesiącu i powiedz czy czegoś może się obawiałeś? Miałeś jakieś wątpliwości?

ŁP: Generalnie przystępując teraz do Twoich warsztatów na temat przywództwa, nie miałem takich wątpliwości, ponieważ jest to kontynuacja naszych poprzednich spotkań, gdzie zobaczyłem, jak pracujemy, na czym to polega, jak to może wyglądać, więc tutaj przystępując do tego raczej nie. Raczej pojawia się ciekawość, o czym będzie mówić, jakie tematy poruszać, jak to wszystko będzie zorganizowane. 

PP: Rozumiem. Ale dopytam jeszcze, co Cię przekonało, żeby wziąć udział w warsztatach te doświadczenia wcześniejsze czy coś jeszcze? 

ŁP: Doświadczenia wcześniejsze no i chęć, pogłębiania swojej wiedzy. Chęć poprawy działania swojego własnego, osobistego oraz poprawy działania firmy. To są tutaj motory napędowe mojego udziału w tych szkoleniach. 

PP: Rozumiem. Wspomniałem, że spotykamy się co 2 tygodnie regularnie przez cały rok i powiedz mi jak Ty oceniasz to, że jest właśnie regularność, że są zadania domowe, że później z tych zadań domowych się rozliczamy, w sensie omawiamy je sobie. Jak Ty na to patrzysz? 

ŁP: Regularność jest bardzo ważna w tym całym procesie szkoleniowym. Myślę, że to jest podstawa naszych spotkań. To, że ta wiedza nie jest skomasowana przez 1-2 weekendy tylko jest rozłożona w czasie na cały rok powoduje to, że wszyscy uczestnicy mamy możliwość przeanalizowania na spokojnie danego zakresu materiału, wykonania pewnych ćwiczeń, wykonania zadania domowego, które jest bardzo ważnym elementem całych warsztatów. I to pozwala nam krok po kroku wprowadzać zmiany w działalności firmy, w byciu przywódcą, liderem i uważam to za taki główny atut tego, że to nie trwa właśnie przez jeden tydzień, tylko trwa przez cały rok. 

PP: Mhm. Extra. A powiedz, jak już jesteśmy tu przy atutach, to jakbyś mógł zestawić koszt, który ponosisz, chociaż myślę, że to jest inwestycja finansowa, do korzyści jakie odnosisz w tych organizacyjnych sprawach? Jakbyś to tak miał porównać w paru zdaniach – opłaca się to czy to się nie opłaca? 😊

ŁP: Bardzo się opłaca patrząc na koszt uczestnictwa w szkoleniach, a zyski, które to może wygenerować, jakiś taki wewnętrzny spokój, wiedza, możliwość porozmawiania z innymi osobami, które biorą udział w tym kursie jest bezcenna. Tego nie da się tak przekalkulować. Natomiast tak relatywnie patrząc na to, co uzyskuję z tego, to koszt jest bardzo niewielki. 

PP: Super, dzięki bardzo. No, a teraz najważniejsze pytanie. Co uzyskujesz? Powiedziałeś już, że spokój, powiedziałeś o lepszej organizacji, ale jakbyś tak spróbował w szczegóły trochę wejść. Jakie korzyści Ty widzisz bezpośrednio z tego, że jesteś na warsztatach i że tutaj się wspólnie rozwijamy? Co z tego masz? 

ŁP: Wiedza, wiedza teoretyczna na temat zarządzania firmą to przede wszystkim. Później, mając te 2 tygodnie czasu, każde zagadnienie możemy przećwiczyć, przetrenować sobie zadanie domowe. To nam pozwala właśnie tak jak powiedziałem wcześniej, wprowadzać na bieżąco pewnego rodzaju drobne zmiany i myślę, że to jest bardzo ważne, żeby te zmiany były drobne, wprowadzane krok po kroku. Żeby nie wprowadzać rewolucji w organizacji własnej, tylko stopniowo małymi krokami, cały czas udoskonalamy. Ja cały czas udoskonalam, ulepszam działanie swojego zespołu, swojej firmy czy to pod kątem właśnie pracy samego zespołu, czy to pod kątem mojej własnej pracy, zarządzania, rozmów z klientami, negocjacji, później wydajności zespołu, organizacji pracy. To są bardzo ważne, drobne elementy, które być może same jako pojedyncze, nie wnoszą wielkich zmian. Natomiast wszystkie razem zebrane to jest już rewolucja. Ale nie taka od teraz już, i jutro o tym zapominamy. Tylko to jest właśnie praca systematyczna, która ma przynieść efekt długoterminowy. 

PP: Rozumiem. A czy zauważyłeś już jakieś z tych drobnych zmian duże zmiany? To znaczy wiadomo, że co 2 tygodnie coś się robi, robi, robi, pracuje, ale teraz już jesteśmy no po dobrych kilku miesiącach tegorocznego programu i powiedz jakie Ty zauważyłeś takie większe zmiany, gdzie już to widać? Jak było powiedzmy, że pół roku temu, a jak jest teraz? 

ŁP: Z takich większych zmian na pewno przemyślałem sobie tutaj rolę moich pracowników. Wyłoniłem dwóch kluczowych, których chciałbym rozwijać jako kolejnych liderów. Więc tutaj teraz wspólnie też pracujemy, wspólnie planujemy przyszłość, kierunek podążania przedsiębiorstwa, więc to to dla mnie taka duża zmiana w naszej organizacji. 

PP: I jak to się przełożyło na Twoją pracę? Odciążyli Cię trochę? Biorą więcej tej odpowiedzialności na siebie?

ŁP: Jeżeli chodzi o moją pracę to aktualnie jeszcze tak tego nie odczuwam. Natomiast dalej nad tym pracuje. Jestem teraz na etapie wdrożenia rozwiązania wsparcia dla mnie. Takiego asystenta, który wesprze moją osobę.

PP: Super Łukaszu. Ja po pierwsze Ci gratuluję, bo co 2 tygodnie co najmniej rozmawiamy, więc wiem jak idziesz do przodu krok po kroku, wiem jak Twoja firma się rozwija. Dziękuję ci za rozmowę, ale może chciałbyś jeszcze coś od siebie dodać dla widzów, którzy jeszcze nas nie znają?

ŁP: Mogę generalnie powiedzieć, że jeżeli ktoś myśli o rozwoju, myśli o swojej firmie, o tym, żeby działała lepiej o tym, żeby działać z większą satysfakcją wewnętrzną, że coś fajnie wychodzi i działa. To nie ma co się zastanawiać, tylko trzeba wziąć udział w Twoich szkoleniach, czy to w pierwszym etapie, czy w drugim, w zależności od poziomu zaawansowania w swojej firmie.

PP: Dzięki bardzo Łukaszu za rozmowę jeszcze raz i do zobaczenia na kolejnych warsztatach. 

ŁP: No to do zobaczenia. Dziękuję bardzo.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz popracować nad swoją firmą to śmiało napisz do mnie lub zadzwoń: 535-397-439.

Pozdrawiam,

Piotr

Zapisz się

na Newsletter!

.